Zakladatelem firmy je Jiří Dressler. který dříve pracoval ve Zbrojovce Brno  jako vývojový konstruktér při vývoji samonabíjecí malorážky ZKM 611 v ráži .22WMR, společně s Karlem Pišteckým (konstruktérem brokovnic řady ZP Brno) a ing. Jiřím Bielem (konstruktérem brokových a kulobrokových kozlic řady Brno 500 Popular). 

Později nastoupil do firmy Kora Brno, kde pracoval jako vývojový konstruktér revolverů v ráži .22 LR, .22 WMR, .38 SPECIAL.

Zde se po celou dobu snažil prosadit použití oceli na výrobu rámů revolverů, vedení firmy ale trvalo na použití zinkových slitin z důvodů velmi levné výroby. Částečně dosáhl úspěchu - když se podařilo prosadit ocelové rámy alespoň u revolverů ráže .38 SPECIAL.

Svou vlastní firmu si založil v roce 1998.

Zabývá se především výrobou flobertek s omezeným výkonem ( energie do 7,5 Joule ), k jejihž držení není třeba zbrojního průkazu. Nejedná se tedy o zbraně podléhající registraci dle zákona č.228/1995 Sb.

Jako první model byla vyráběna karabina Fox. V následujícím roce projevila brněnská firma Kroko zájem o výrobu a koupila patenty a vyráběla karabinujako model Kora Fox.

V té době už měl pan Dressler ukončen vývoj zdokonalené karabiny Wolf a malý kapesní Derringer Wolf s jejihž výrobou začal v roce 2001.

V roce 2003 byla zahájena výroba miniaturního jednoranného derringeru Rex a od roku 2005 miniarurního pětiranéno revolveru Rex.

Následující model byl revolver Rex L a derringer Rex L s prodlouženou rukojetí pro lepší uchopení a delší hlavní.

Derringer Rex L S je navíc vybaven stavitelnými mířidly a je vhodný pro terčovou střelbu.

 

První serie revolvru Rex L

 

 

Jedná se o maloseriovou výrobu - jen několik kusů měsíčně, určenou pro úzký okruh zájemců, především pro sběratele a milovníky zbraní.

Zbraně jsou vyrobeny z těch nejlepších materiálů. Vyjímečně se zde u flobertek objevuje celoocelová konstrukce namísto běžně užívaných málo odolných  zinkových slitin. 

Ostatní výrobci flobertek používají k výrobě rámu revolverů zinkové slitiny levnou metodou tlakového lití. Zinková slitina má špatné mechanické vlastnosti, je o hodně měkčí než ocel a má několikanásobně nižší pevnost v tahu - jen kolem 200 MPa. S přibývajícími roky se navíc pevnost zinkové slitiny neustále snižuje vlivem stárnutí materiálu.

Z těchto důvodů se flobertky J.Dressler vyrábí výhradně z kvalitních ocelí metodou třískového obrábění. Například součásti bicího a spoušťového mechanismu jsou vyrobeny z nástrojové oceli 19 312.

Přesné hlavně, vyrobené nově vyvinutou technologií, jsou opatřeny dvanácti pravotočivými drážkami. Pažby jsou vyrobeny z ušlechtilého dřeva s kvalitní apreturou. 

Konstrukce těchto flobertek je chráněna několika patenty.